Wizyta przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego

W poniedziałek 23 maja Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince odwiedził wiceminister i sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin. Ministrowi towarzyszyli wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Agnieszka Kuźmińska, a także senator Maria Koc, poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski, przedstawiciel Departamentu Dziedzictwa Narodowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jan Łazicki.

Zarówno minister, jak i pozostali goście obejrzeli wystawę i zapoznali się ze znajdującymi się w niej eksponatami. Potem wszyscy udali się na tereny poobozowe. Tam historię  Karnego Obozu Zagłady i Obozu Zagłady przybliżył Andrzej Matuszewicz, dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach i kierownik MWiM w Treblince Edward Kopówka.       Spotkanie poświęcone było przyszłości muzeum w Treblince i rozwoju placówki.