Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941 - 1944)

Audioprzewodnik

Audioprzewodnik
“Obóz Zagłady Treblinka II”

Muzeum Treblinka będzie współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego

 

W piątek, 7.12.2018 r. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie została podpisana umowa w sprawie wspólnego prowadzenia i współfinansowania – przez Ministerstwo i Samorząd Województwa Mazowieckiego – Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944).

Czytaj więcej...

„Jesteśmy Razem” po raz dziewiąty

„Jesteśmy Razem” jest dziewiątym spotkaniem młodzieży z Polski i Izraela, które odbyło się w dniu 17.10.2018 r. Jest to wspólny projekt Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Treblinka. Jak co roku, w spotkaniu wzięło udział pół tysiąca uczniów, po 250 z każdego kraju. Spotkanie to miało na celu zbliżyć do siebie obie grupy młodzieży poprzez edukację historyczną. Służyły temu kilkugodzinne warsztaty zorganizowane w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Kosowie Lackim.

Czytaj więcej...

Ważna informacja na dzień 1 listopada

 

WAŻNA INFORMACJA

Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944)

w dniu 1 listopada będzie nieczynne.

 

Information

Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944)

on 1st of November will be closed.

Program resocjalizacji "Rzeczpospolita - Ojczyzną wielu kultur i narodów" w ZK Siedlce

29 września br. skazani z siedleckiego zakładu karnego odwiedzili Muzeum Treblinka Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy”. Celem wizyty było poznanie historii miejsca w którym śmierć poniosło niemal 900 tysięcy ludzi, oraz wsparcie muzeum w pracach porządkowych na jego terenie. Wizyty skazanych na terenie obozu w Treblince odbywają się w ramach programu resocjalizacji skazanych "Rzeczpospolita - Ojczyzną wielu kultury i narodów", autorstwa st. wychowawcy, mjr. Mirosława Zina.

Czytaj więcej...